Czysty Wołomin

Font Size

Layout

Cpanel

Parki kieszonkowe - konsultacje

Czytaj więcej: Parki kieszonkowe...Burmistrz Wołomina serdecznie zaprasza na konsultacje dotyczące nowych koncepcji Parków Kieszonkowych, które będą uwzględniały Państwa uwagi. Konsultacje odbędą się w środę 20 września 2017 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie, przy ul. Wileńskiej 32, w godzinach:

  • 19:15 – 19:35 - w sprawie parku przy ul. Kościelnej 17,
  • 19:35 – 19:55 - w sprawie parku na rogu ulic Daszyńskiego i Miłej,
  • 19:55 – 20:15 - w sprawie parku na rogu ulic Warszawskiej i Legionów.

Jednocześnie informujemy, że w tym samym dniu oraz miejscu, w godzinach 17:30–19:15 odbędzie się spotkanie podsumowujące konsultacje dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Wołomina.

Wrzesień Odkrywców

Czytaj więcej: Wrzesień OdkrywcówZajęcia 7 września

Było to nasze pierwsze, jeszcze letnie, spotkanie po wakacjach. Na początku zajęliśmy się sprawami organizacyjnymi, bowiem pojawili się nowi uczestnicy. Potem przypomnieliśmy sobie gwiazdozbiory letniego nieba – Łabędzia, Orła i Lutnię, których najjaśniejsze gwiazdy – Deneb, Altair i Wega tworzą „letni trójkąt". Dwie inne ważne konstelacje widoczne latem to Pegaz i Andromeda. Rozmawialiśmy o tzw. Mgławicy Andromedy, widocznej nawet gołym okiem, ale jej eliptyczny kształt widać już przez lornetkę o kilkukrotnym powiększeniu. W rzeczywistości nie jest to mgławica, a galaktyka spiralna bliźniacza do naszej. Ponieważ dla niektórych uczestników były to pierwsze zajęcia Wołomińskich Odkrywców Przyrody odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czym ona jest, jakie są jej najważniejsze elementy i rządzące nią prawa. Przewędrowaliśmy z południa na północ Polski poznając najpiękniejsze krajobrazy i skarby naszej przyrody ożywionej.

Czytaj więcej: Wrzesień Odkrywców

Konsultacje koncepcji Parków Kieszonkowych

Czytaj więcej: Konsultacje...Burmistrz Wołomina serdecznie zaprasza na konsultacje dotyczące koncepcji Parków Kieszonkowych, które odbędą się w niedzielę 10 września 2017 r.:
• przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Warszawskiej w Wołominie, w godzinach 14:30–16:00,
• przy ul. Kościelnej 17 w Wołominie, w godzinach 16:00–17:30,
• przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Miłej w Wołominie, w godzinach 17:30–17:00.

Czytaj więcej: Konsultacje...

Ankieta dla Mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy,
pragniemy poinformować, iż na terenie naszej gminy realizowane jest badanie pn. „Opracowanie Strategii gospodarki odpadami wraz z projektem systemu na terenie gminy Wołomin do roku 2022". Projekt ten jest realizowany na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wołominie przez firmę IPROEKO Sp. z o.o. z Warszawy. Ważnym elementem realizowanego projektu jest zebranie opinii od Mieszkańców w drodze ankietyzacji. Badania te pozwolą stworzyć taki system, który będzie w możliwie największy sposób uwzględniał oczekiwania Mieszkańców gminy.

Dlatego poniżej zamieszczona została krótka ankieta, uprzejmie Państwa prosimy o jej wypełnienie i odesłanie w terminie do 15 września 2017 r.:

  • drogą elektroniczną na adres Wykonawcy Strategii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub
  • w formie papierowej na adres: Urząd Miejski w Wołominie, ul. Ogrodowa 4, 05-200 Wołomin (decyduje data wpływu!).

 

Załączniki:
Pobierz plik (CAWI_Wolomin_31082017.doc)ankieta[ ]27 Kb
Pobierz plik (CAWI_Wolomin_31082017_Word 97-2003.odt)CAWI_Wolomin_31082017_Word 97-2003.odt[ankieta w formacie .odt]16 Kb
Pobierz plik (Pismo_Strategia gospodarowania odpadami_Wolomin.pdf)Pismo_Strategia gospodarowania odpadami_Wolomin.pdf[ ]2453 Kb

Konkurs "Wołomin w kwiatach" rozstrzygnięty

Czytaj więcej: Konkurs Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że komisja złożona z pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do konkursu "Wołomin w kwiatach" ogródków i balkonów, wziąwszy pod uwagę różnorodność gatunków i odmian występujących roślin, w tym udział gatunków miododajnych, stanowiących bazę pokarmową dla pszczół oraz ogólną estetykę ogródków i balkonów, wyłoniła następujących laureatów:

w kategorii Najbardziej Ukwiecony Ogród (ex aequo) miejsce:

  • I. Pani Marta Wikieł oraz Pani Elżbieta Rączka,
  • II. Pani Aldona Zarzycka oraz Pani Irena Przybińska,
  • III. Pani Anna Szwed oraz Pani Grażyna Zawistowska,

w kategorii Najbardziej Ukwiecony Balkon:

  • I. Pani Teresa Konkol

Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkich mieszkańców Gminy Wołomin zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu!

Czytaj więcej: Konkurs "Wołomin...

Zmiana terminu przyjmowania zgłoszeń

Czytaj więcej: Zmiana terminu...Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie "Wołomin w kwiatach" do 31 lipca (poniedziałek) do końca dnia. Pozostałe warunki konkursu pozostają bez zmian.