Czysty Wołomin

Font Size

Layout

Cpanel

Piknik Ekologiczny

Czytaj więcej: Piknik Ekologiczny

Kolejny Piknik Ekologiczny już za nami! Było bardzo słonecznie i kolorowo!Tradycyjnie zbierano elektrośmieci oraz baterie w zamian za rośliny oraz torby ekologiczne! Swój happening dotyczący akcji Rower Pomaga miała także Fundacja Ekologiczna Arka, która przekazała rower dla Gminy Wołomin w ramach tejże akcji na ręce Sekretarz Gminy Pani Małgorzaty Izdebskiej! Oprócz tego mnóstwo atrakcji twórczych, artystycznych i ekologicznych zapewnili liczni wolontariusze z „Na Przekór”, Klubu T.R.A.D. „Szansa”, twórcy Teatru „TRIP” oraz stoisk rękodzielniczych m.in. upcyklingowego (P. Gabriela Siewiera) i ceramicznego (P. Wanda Wolf). Dziękujemy za Waszą obecność.

Czytaj więcej: Piknik Ekologiczny

Dzień Ziemi 2017

Czytaj więcej: Dzień Ziemi 2017W czasie Dnia Ziemi, zorganizowanego 22 kwietnia 2017 r., na terenie MZO Sp. z o. o. przy ul. Łukasiewicza 4 w Wołominie, będącego jednocześnie Dniem Otwartym Sortowni:

 • zebraliśmy łącznie 5 320 kg surowców wtórnych, w tym:
  • 300 kg tworzywa sztucznego (PET),
  • 840 kg makulatury,
  • 1 180 kg szkła,
  • 3 000 kg sprzętu elektrycznego i elektronicznego (w ramach akcji "Drugie życie odpadów"),
  • 40 kg baterii,
 • rozdaliśmy ok. 1500 roślin (ziół, bylin, krzewów i drzew),
 • w konkursie na "Drugie życie odpadów" 2 mieszkańców gminy Wołomin wygrało rowery.

Dziękujemy!

Czytaj więcej: Dzień Ziemi 2017

Spotkajmy się na sobotnim pikniku

Czytaj więcej: Spotkajmy się na...Jesteście ciekawi co czeka na Was podczas Pikniku Ekologicznego? Prezentujemy szczegółowy program imprezy w trakcie której pokażemy Wam m.in. jak ważne są drzewa, co można zrobić z odpadów, jak naładować komórkę pedałując i wiele innych ciekawych rzeczy. Za udział w konkursach rozdamy masę wspaniałych nagród. Na pikniku swoje stoisko będzie prowadził Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz Straż Miejska z Wołomina.

Zapewnimy mnóstwo atrakcji zarówno dla małych jak i dużych. Z nami nie będziecie się nudzić! Nie zapomnijcie przynieść elektrośmieci, będzie można je wymienić na sadzonki roślin lub ekologiczne torby.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na Piknik Ekologiczny!

Czytaj więcej: Zapraszamy na...

W najbliższą sobotę 17 września 2016 r. o godz. 15.00 na skwerze im. B. Wodiczki (przy ul. Moniuszki w Wołominie) w ramach akcji edukacyjnej "Tworzymy atmosferę Wołomina" odbędzie się Piknik Ekologiczny.  W programie imprezy przewidziane są liczne konkursy z nagrodami, warsztaty, zabawy i atrakcje dla dużych i małych m.in. "hybrydowe, solarne kino rowerowe", "herbatka z prądem", "Eko-domek", "każdy liśc jest ważny" i wiele innych interesujących działań. W trakcie trwania imprezy przeprowadzimy zbiórkę elektrośmieci, które będzie można wymienić na sadzonki roślin lub torby ekologiczne.  
Jeśli chcecie dowiedzieć się czym oddychamy, jak ważną rolę w oczyszczaniu powietrza pełnią drzewa, jak zrobić instrumenty muzyczne z odpadów oraz dobrze się bawić w to sobotnie popołudnie - zapraszamy na piknik! 

 

Piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka

Czytaj więcej: Piknik...W sobotę 31 kwietnia na Skwerze im. Bohdana Wodiczki odbył się piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy: Miejski Dom Kultury, Urząd Miejski w Wołominie i Mazowieckie Forum Biznesu, Kultury i Nauki przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Czytaj więcej: Piknik...

Ekologiczny Dzień Dziecka

Czytaj więcej: Ekologiczny Dzień...

Urząd Miejski w Wołominie wspólnie z Miejskim Domem Kultury i Mazowieckim Forum Biznesu, Nauki i Kultury zapraszają na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 31 maja na Skwerze im. B. Wodiczki przy ulicy Moniuszki w Wołominie. Przewidziano wiele atrakcji. Będą zabawy, gry, konkursy, rodzinne warsztaty ekologiczne oraz dmuchany plac zabaw. Tradycyjnie zaś „elektrośmieci” będziemy mogli wymienić na roślinki.

Czytaj więcej: Ekologiczny Dzień...